Нахімов Акім Миколайович


Нахімов Акім Миколайович - поет-сатирик, народився у 1782 році в сім'ї небагатого поміщика Харківської губернії. Спочатку виховувався в благородному пансионі при Московському університеті; до часу навчання в пансіоні відносяться його перші літературні спроби. Друкував  в журналах прозаїчні переклади, здебільшого анонімні.

Служив в гусарському полку, недовго – на статській службі в Петербурзі. В 1804 повернувся на батьківщину, де, одразу після відкриття Харківського університету, став його студентом. Закінчив в 1808 році курс на словесному факультеті зі ступенєм кандидата. Проживаючи на власному хуторі, раз на тиждень приїжджав до Харкова читати лекції із словесності в Харківському університеті для гражданських чиновників.

Нахімов набув популярності завдяки "Элегії" - сатирі, яку він написав в 1809 р. з приводу знаменитого указу про екзамени на гражданскі чини і яка зображувала горе темних приказних. Акім Миколайович писав сатири, эпіграми, що не завжди були вишуканими і тонкими, частіше вони були достатньо різки; басні, які належать до найкращих зразків цього роду літератури в докриловську добу; похвальні оди. Автор постійно зачіпав "кропивне насіння" і убачав у хабарництві та ябедництві головне зло свого часу, а ліпшим засобом боротьби з ним вважав освіту. Другим предметом ненависті для Нахімова були французи взагалі, зокрема ж французькі гувернери, а також понаучувані ними росіяни; перших він зобразив у статті "Словесні мавпи", других обсміяв у комічній поемі "Пурсоніада", третім дісталося від нього у "Мерзилкіні". Вірш Нахімова, який наслідував сумароківські традиції, часто позбавлений оброблення, але думка в ньому завжди висловлена опукло та різко. Деякі з віршів друкувалися в періодичних виданнях.

Помер А.М.Нахімов в 1814 році від сухот. Твори Нахімова були видані в 1815 р. в Харкові та потім з доповненнями ще шість разів, востаннє - в 1852 р. в Санкт-Петербурзі відомим видавцем Смірдіним   (в "Полном собрании сочинений русских авторов"). Декотрі вірші Нахімова, в тому числі уривки з незакінченої комедії "Закохані педанти", вперше надруковані в "Русской Старине" (1880, № 11 и 12), де є й його біографія. - Ср. В. Маслович "Память о харьковском стихотворце А.Н. Нахимове" (Санкт-Петербург, 1818).


За матеріалами сайта Г.Воропаєвої "Поезія Московського університету" та сайта kolibry.astroguru.com
Rambler's Top100
Home Запрошуємо до Харкова | Мiська влада | Подорож по Харкову | Що,Де,Коли
Загальна iнформацiя | Харкiвський регiон | Подорож по сайту | Iнтернет

Украинская баннерная сеть

META - українська пошукова система TopList Rambler's Top100

Використовувати тексти та зображення дозволяється тiльки iз посиланням на сайт