Клавдія Іванівна Шульженко

  
   
  Вона була неймовірно популярною, її фанатично любили мільйони прихильників. І коли на фінальному концерті “Пісня-99” нашій землячці Людмилі Гурченко вручили премію імені Клавдії Шульженко, актриса сказала: “Я маю багато різних нагород, але ця - найдорожча”.  
   
Клавдия Ивановна Шульженко
   
  Справді, її талант  - незрівнянний. Шульженко без перебільшення можна назвати національним надбанням нашого народу. Жодна естрадна співачка до і після неї не зуміла піднятися на таку висоту.
   
  Хоча, здавалось би, її голос був не такий вже сильний, і співала вона, в основному, про кохання, але її “Синенький скромний платочек” чи "Давай закурим” ставали не просто шлягерами. Це своєрідна класика, мистецтво високого гатунку, і головне - це проникаюче у серце тепло. Можна сміливо стверджувати, що Клавдія Шульженко була для всього нашого народу тим, чим була для французів Едіт Піаф.

Харків'яни свято шанують її пам'ять. В обласному центрі створено музей Клавдії Шульженко. Щороку проводяться “шульженківські фестивалі”. Однією з їх умов є виконання пісень із репертуару славнозвісної співачки.

 
      
  

ЕПІЗОДИ З ЖИТТЯ СПІВАЧКИ

 
Початок
 
Романс “Снился мне сад” був дуже популярний у Харкові в 20-ті роки минулого сторіччя. І не випадково режиссер Харківського драматичного театру Микола Синельников “упровадив” його в своєму новому спектаклі “Страта”, який було поставлено за п'єсою Григорія Ге. Цьому спектаклю, що розповідав про нелегке життя кафешантанних акторів, судилося зіграти особливу роль в творчій долі Клавдії Шульженко. В ньому вона вперше виступила як співачка.

Майбутня знаменитість з'являлась на сцені в четвертому акті, в самому розпалі подій, коли героїня п'єси, після прийняття фатального рішення, справляє в ресторані прощальну вечерю для своїх колег. Клавдія Шульженко грала співачку, майже таку, як героїня п'єси, але тільки  починає цей шлях.

В книжці своїх спогадів “Когда вы спросите меня” Клавдія Іванівна разповідає: “Я виходила на невеличку площадку, яка нагадувала естраду, в супроводженні двох гітаристів і починала співати:

Снился мне сад
в подвенечном уборе,
В этом саду мы с тобою вдвоём
...

Мій погляд падав на героїню спектаклю. Я бачила, як добре знайомі слова романсу раптом привели її у розгубленість, і відчувала, що угадую, розпізнаю її стан, та співала вже тільки для неї, намагаючись тільки їй, саме їй, повідати прекрасну мрію, казковий сон про велику любов, що не відбулася”.

Спів Шульженко розчулив серця усіх глядачів. Зал зааплодував, і тоді акторка, яка виконувала головну роль, раптом підійшла до Клавдії Шульженко і розцілувала її. Відомий харківський колекціонер, досліджувач шульженківської творчості Дмитро Сікар, коли пригадував цей факт з біографії народної артистки СРСР, стверджував, що і Клавдії Иванівні, і багатьом поколінням харків'ян “наснився” саме Карповський сад.

Тут в тінявих алеях, що попростяглися по холодногірських схилах, зустрічались, закохувались, укладали плани. А кришталева вода знаменитої Карповськой криниці була символом чистої та вірної любові.

 
 
Rambler's Top100
Home Запрошуємо до Харкова | Мiська влада | Подорож по Харкову | Що,Де,Коли
Загальна iнформацiя | Харкiвський регiон | Подорож по сайту | Iнтернет

Украинская баннерная сеть

META - українська пошукова система TopList Rambler's Top100

Використовувати тексти та зображення дозволяється тiльки iз посиланням на сайт