МУЗИЧНЕ ЖИТТЯмузыка
Олена Олейникова (класична гітара)  
Харківський філармонічний оркестр    
Харківський Академічний театр опери та балету  
Міжнародний конкурс диригентів Вахтанга Жорданія
Фестіваль імені Клавдії Шульженко
Харківські асамблеї
Клуб Візбора
Харківський духовий оркестр
Урок слобожансього року
Музика Харкова
   

 

                                 Город мой! Колыбелью талантов   
                                 Все зовут тебя. Это не лесть:  
                                 Сколько миру ты дал музыкантов  
                                 Шутников и ученых - не счесть!  
                                 Хоть все реже по саду Шевченко  
                                 Духового оркестра раскат,  
                                 Люси Гурченко, Клавы Шульженко  
                                 До сих пор в сердце песни звучат...  

    ХФО

Харківський філармонічний оркестр
Оркестр Харківської філармонії був заснований на початку XIX сторіччя. Одним з перших диригентів оркестру був російський композитор Костянтин Вільбоа.
Перший етап існування оркестру, який тоді виступав під різними найменуваннями, позначений концертами, котрими диригували композитори Петро Ілліч Чайковський, Олександр Глазунов, Сергій Танєєв, Сергій Рахманінов, Антон Рубінштейн, Олександр Скрябін та легедарний Сергій Кусевицький. Оркестр супроводжував також багатьох великих солистів XIX і XX віків, таких як Генрік Венявський, Пабло Сарасате, Леопольд Ауэр, Федір Шаляпін, Маріо Баттістіні і Тіта Руффо.

Дебют оркестру  як Харківського філармонічного відбувся в жовтні 1929 року під керівництвом Й.Розенштейна, професора Харківської консерваторії. В подальші роки з оркестром працював цілий ряд прославлених радянських диригентів, достатньо пригадати Миколу Малько, Олександра Клімова, Миколу Голованова, Олександра Гаука, Костянтина Іванова, Костянтина Семенова, Натана Рахлина і Євгена Мравінського, а також багато видатних європейських майстрів, таких як Х. Адлер, Э. Сенсер, Пауль Клетськи, Курт Зандерлинг і Фрідрих Штідрі. Протягом тридцятих років двадцятого сторіччя багато з всесвітньо відомих солістів того часу виступали з оркестром, серед них Пабло Казальс, Йозеф Шигеті, Артур Рубінштейн та тодішні молодіе виконавці, які згодом дістали світового визнання, такі як  Давід Ойстрах, Яков Флієр, Лев Оборін, Яков Зак і Эміль Гілельс.

ХФО швидко завойював репутацію одного з найкращих оркестрів в Україні і привабив в наступні десятиріччя безліч солистів світового рівню, включно Святослава Ріхтера, Леоніда Когана, Мстислава Ростроповича, Данііла Шафрана, Рудольфа Керера, Павла Серебрякова, Дмитра Башкірова, Ігоря Безродного, Володимира Крайнєва, Олега Крису, Богодара Которовича; диригентів, таких як  Кирил Кондрашин, Геннадій Рождєствєнський,Євген Свєтланов, Степан Турчак та Одіссей Димитриаді; та ще багатьох інших виконавців з усього світу.

Оркестр багато виступав з прем'єрами і демонстрував багато нових творів, він працював з російськими композиторами - Ісааком Дунаєвським, Рейнгольдом Глиером, Тихоном Хренніковим, Дмитром Кабалевським, Родіоном Щедріним, Андрієм Ешпаєм і Борисом Чайковським; з українськими композиторами - Андрієм Штогаренко, Миколой Скориком, Лесєю Дичко, Володимиром Сильвестровим; та, звичайно ж, з харківськими композиторами - Віталієм Губаренко, Валентином Бібіком, Валерієм Золотухіним, Миколою Стецюном і Володимиром Птушкіним.

Протягом багатьох років диригенти складали безцінний ресурс оркестру. Двома особливо яскравими періодами є час перебування на посаді керівника оркестру Ізраїля Гусмана (1946 - 1957), коли філармонія була заповненою не тільки під час концертів, але й під час репетицій, а такоже на роки з 1976 по 1983, коли ХФО очолив призер Міжнародного конкурсу Герберта фон Караяна Вахтанг Жорданія. Маестро Жорданія з тих пір повернувся в ХФО як головний диригент та художній керівник і розпочав новий період значного росту й міжнародного визнання оркестру. Під його керівництвом відбувалися виступи в Києві, Москві, в багатьох містах Грузії й Вірменії, оркестр постійно лунав на радіо й телебаченні. Разом з маестро Жорданія оркестр записав свій перший компакт-диск - з творів американського композитора Джеймса Оліверіо. Потім вібудися записи Концерту для фортепіано з оркестром соль-мінор Фелікса Мендельсона (солистка  - Віргінія Шао, Тайвань) і  Концерту для гітари з оркестром Миколи Стецюна (соліст - Майкл Лонг, США). Під час турне у Франції з диригентом Мішелем Пікемалєм колектив оркестру записав моцартовську “Велику месу” до-мінор, з флейтистом Аленом Дабонкуром, та концерти Франца Йозефа Гайдна, Штаміца і Гоффмейстера з диригентом Вольфом Гореликом. Також оркестром були записані Пісні Кабіра американського композитора Джейніса Хеймера.

Маестро Жорданія і ХФО записали серію компакт-дисків української оркестрової музики XX століття під маркою American Angelok1, котру буде випущено у всесвітній обіг на початку 2001 року.

Найбільш хвилюючими за останні роки подіями у житті Харківського філармонічного були турне Францією в 1997 році, турне Іспанією в 1999 і турне Німеччиною в 2000 році, а також участь у міжнародних фестівалях і концертах. З тої пори, як в 1991 році було започатковано “Харківські асамблеї"  - Міжнародний конкурс виконавців, оркестр підготував декілька важливих програм, які представляють творчість великих майстрів - Моцарта, Мендельсона, Шуберта, Шумана, Листа, разом з концертами музики сучасних українських та зарубіжних композиторів. Диригентами оркестру на Асамблеях були і Вахтанг Жорданія, і Олександр Алєксєєв, і Віталій Куценко, і Ігор Палкін, і Урс Шнайдер (Швейцарія), і Бурхардт Ремпе (Німеччина). Серед солистів можна вказати ряд російських піанистів - Олександра Севідова, Наума Штаркмана, Льва Шугома, Павла Єгорова, австрийця Петера Ланга і швейцарця Стівена Манца, а також віолончеліста Богодара Которовича. На Асамблеях були також представлені ювілейні концерти музики Михайла Скорика, Віталія Губаренко і македонського композитора В.Ніколовського.

Оркестр дуже багато працює з молодими музикантами - як співвиконавець в фінальних турах конкурсів Володимира Крайнєва й Богодара Которовича, а також Міжнародного конкурсу на честь Володимира Горовіца, так і представляючи обдарованих молодих музикантів в їхніх концертах. Багато років підписна серія “Грають молоді музиканти” була важливим елементом оркестрового музичного сезону. Молоді виконавці з Москви й Санкт-Петербургу (такі як Вікторія Муллова і Сергій Штадлер), а також з Харкова (наприклад, Олена Колесниченко, Нана Мамаєва, Нана Кравченко, Олександр Біденко й Валерій Соколов) мали дебют Харківським філармонічним оркестром.

Концерты відбуваються у прекрасному й затишному залі Філармонії. Виступи в цьому місці завжди несуть з собою особливі переживання, приводять темпераментну, емоційну публіку в повне єднання з виконавцями і з музикою.

   
За матеріалами сайту Jeffrey James Arts Consulting
з дозволу Джеффрі Джеймса

До початку

 

 

Ассамблеи

Міжнародний конкурс диригентів

VAKHTANG JORDANIA/NEW MILLENNIUM
INTERNATIONAL CONDUCTING COMPETITION
KHARKOV, UKRAINE - SEPTEMBER 2001

 

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ДИРИГЕНТІВ НОВОГО ТИСЯЧОЛІТТЯ(КОНКУРС ВАХТАНГА ЖОРДАНІЯ)

Харків, Україна - Вересень 2001

THE EVENT
The Kharkov Philharmonic Society of Kharkov, Ukraine, announces the first Vakhtang Jordania/New Millennium International Conducting Competition. To be held in September 2001 in the beautiful, historic city of Kharkov in the northeastern Ukraine, this competition will be open to conductors from around the world who wish to enhance their careers through international competition, expand their network of global contacts and have a wonderful experience working with the musicians of this superb orchestra.

ПРО ПОДІЮ

Харківська філармонічна спілка, Харків, Україна, оголошує перший Міжнародний конкурс диригентів нового тисячоліття (Конкурс Вахтанга Жорданія). Конкурс цей має відбутися в вересні 2001 року в прекрасному, історичному центрі Харкова, розташованого на північному сході України, і буде відкритим для усіх диригентів  світу, які мають намір покращити свою кар'єру через участь в міжнародному конкурсі, розвинути мережу глобальних контактів і знайти гарну можливість роботи з музикантами пречудового Харківського філармонічного оркестру.

 
 
THE COMPETITION УЧАСНИКИ
CONTESTANTS КОНКУРСУ
   
These are the contestants selected from the international field of almost 60 applicants for the first Vakhtang Jordania/New Millennium International Conducting Competition. Перелік учасників, відібраних з усьго світу з майже 60 претендентів на Перший Міжнародний конкурс диригентів нового тисячоліття (конкурс Вахтанга Жорданія)
   
James Allen Anderson — American, Lives in Missoula, Montana — Music Director/Conductor, Butte Symphony Orchestra, Butte, Montana and Director of Orchestral Activities at University of Montana in Missoula Джеймс Аллен Андерсон — американець, мешкає в Міссоулі, штат Монтана — Музичний директор/диригент, Симфонічний оркестр Батте, Батте, Монтана; Керівник оркестрової діяльності в Університеті Монтани в Міссоулі
   
Rodolfo Bonucci — Italian, Lives in Rome, Italy — - Conductor, Bilkent Symphony of Ankara, Turkey and Second Principal conductor and Principal Soloist of I Solisti Aquilani Родольфо Бонуччи — італієць, мешкає в Римі, Італія —  Диригент, Бількент Симфоні в Анкарі, Туреччина; Другий  головний диригент і головний соліст в I Solisti Aquilani
   
Oscar Bustillo — American, Lives outside of New York City — Music Director, Pan American Sinfonica, Miami, Florida and Assistant Conductor, Greater Bridgeport Symphony, Connecticut Оскар Бустилло — американець, мешкає в пригороді Нью-Йорку — Музичний директор, Панамерикэн Симфоніка, Майамі, Флорида; Асистент диригента, Великий симфонічний оркестр Бріджпорту, Коннектикут
   
Fernando Condon — Uruguayan, Lives in Montevideo, Uruguay — Assistant Director, Orquesta Sinfonica de Sodre and Member, Comision de Programacion del Nucleo Musica Nueva de Montevideo Fernando Condon — уругваець, мешкає в Монтевідео, Уругвай — Асистент директора, Симфонічний оркестр в Содре; член Комисії Comision de Programacion del Nucleo Musica Nueva de Montevideo
       
Sandra Dackow — American, Lives in New Jersey — Music Director and Conductor, Ridgewood, New Jersey and Hershey, Pennsylvania Symphonies Сандра Деккоу — американка, мешкає в Нью Джерсі — Музичний директор і диригент, симфонічні оркестри Ріджвуда, Нью Джерсі и Херши, Пенсільванії
      
Lance Friedel — American, Lives in Baltimore, Maryland — 18 years as Professional Symphonic Conductor and Founder, Providence Chamber Orchestra, Rhode Island Лэнс Фрідел — американець, мешкає в Балтіморі, штат Мэріленд — 18 років роботи организатором і професійним диригентом камерного оркестру Провіденс, Род Айленд
   
Gabriel Hwang — Korean, Lives in Strongsville, Ohio — Guest Conductor, Master Sinfonia Chamber Orchestra and San Francisco Conservatory Orchestra Гэбриэл Хванг — кореєць, мешкає в Стронгвіллі, штат Огайо — Запрошений диригент, Головний камерний симфонічний оркестр і оркестр консерваторії у Сан-Франциско
   
Giorgi Jordania — Georgian, Lives in Tbilisi, Georgia — Conductor, Tbilisi State Academic Theatre of Opera and Ballet Георгій Жорданія — грузин, мешкає в Тбілісі, Грузія — Диригент, Тбіліський державний академічний театр опери та балету
   
Takao Kanayama — Japanese, Lives in Arlington, Virginia — Assistant Conductor, National Symphony, Washington, DC and Conductor, L¦Ensemble Nouveau Такао Канаяма — японець, мешкає в Арлінгтоні, штат Вірджинія — Асистент диригента, Національний симфонічний оркестр, Вашингтон, комерційний директор і диригент, Л'Ансамбль Нуво
   
Jin-Hyung Kim — Korean, Lives in Seoul, Republic of Korea — Assistant Conductor, Seoul Arts Center Opera Festival and Lamont Opera Theater Джин-Хьюнг Кім — кореєць, мешкає в Сеулі, Корейська республіка — Асистент диригента, Сеульский Центр мистецтв й оперних фестивалів та оперний театр в Ламонте
   
Mycola Lysenko — Ukranian, Lives in Kyiv, Ukraine — Conductor, State Concert Orchestra of Ukraine and Saint Trinity Iona¦s Monastery Choir, Kyiv, Ukraine Микола Лисенко — українець, мешкає в Києві, Україна — Диригент, Оркестр Госконцерту України і хор Свято-Троїцького монастиря в Києві, Київ, Україна
   
Oksana Madarash — Ukranian, Lives in Kyiv, Ukraine — Conductor, National Choir of Ukraine and Assistant Conductor, National Academy of Ukraine Оксана Мадараш — українка, мешкає в Києві, Україна — Диригент, Національний хор України; Асистент диригента, Національна Академія України
   
Maria Makraki — Greek, Lives in Berlin, Germany — Conductor, Academy of the Bergische Symphony Orchestra, Remscheid-Sollingen, Germany and recordings with the Radio Symphony of Athens, Greece Марія Макракі — гречанка, мешкає в Берліні, Німеччина — Диригент, Академія Горного симфонічного оркестру, Ремшильд-Золлінген, Німеччина; записи з Симфонічним оркестром радіо Афін, Греція
   
Mark Allen McCoy — American, Lives in Baltimore, Maryland — Music Director/ Conductor, Loudoun Symphony Orchestra, Leesburg, Virginia and Orchestra Director, Towson University, Maryland Марк Аллен Маккой — американець, мешкає в Балтіморі, штат Меріленд — Музичний директор/Диригент, Лоудоунський симфонічний оркестр, Лісбург, Вірджинія; директор оркестру Таусонського университету, Меріленд
   
Rebecca Miller — American, Lives in London, England — Conductor and Music Director, The New Professionals and Sine Nomine Singers, London Ребекка Міллер — американка, мешкає в Лондоні, Англія — Диригент і музичний директор, Новітні Професіонали та Sine Nomine співаки, Лондон
   
Michael Mishra — British, Living in Edwardsville, Illinois — Associate Professor, Director of Orchestra Activities, Southern Illinois University, Edwardsville, Illinois Майкл Мішра — британець, мешкає в Едгарсвіллі, штат Іллінойс — Доцент, директор оркестрової діяльності, Університет південного Іллінойсу, Едгарсвілль, Іллінойс
   
Viktor Ploskina — Ukranian, Lives in Kyiv, Ukraine — Principal Conductor of Serbian National Opera Theater, Novy-Sad, Serbia Віктор Плоскина — українець, мешкає в Києві, Україна — Головний диригент Сербського національного оперного театру, Нові-Сад, Сербія
    
Myron Romanul — American, Lives in Stuttgart, Germany — Music Director/Conductor, Fairbanks Summer Arts Festival, Fairbanks, Alaska and Guest Conductor, Aalto Musiktheater, Essen, Germany Мирон Романул — американець, мешкає в Штутгарті, Німеччина — Музичний директор/Диригент,  Літній фестиваль мистецтв, Фербенкс, Аляска; запрошений диригент, Аальто Мюзиктеатер, Ессен, Німеччина
   
Ho Chung Yeh — Taiwanese, Lives in Chicago, Illinois — Principal Conductor, Sochi Symphony Orchestra, Russia and The Symphony of Oak Park and River Forest, Illnois Хо Чунг Йе — тайванець, мешкає в Чикаго, Іллінойс — Головний диригент, Симфонічний оркестр Сочі, Росія; Симфонічний оркестр Оук Парк та Рівер Форест, Іллінойс
   
Ignacio Yepes — Spanish, Lives in Madrid, Spain — Permanent Conductor of the Orquesta Clasica de Madrid and the International Orchestra of the European Centre of Music and Nature, Spain Ігнасіо Йепес — іспанець, мешкає в Мадриді, Іспанія — Постійний диригент Мадридського Класичного оркестру й Міжнародного Оркестру Європейського центру музики й природи, Іспанія
   
THE COMPETITION ЖЮРИ
JURY КОНКУРСУ
Our 2001 international jury: Наше міжнародне жюри 2001 року:
Marcello Abbado — Milan, Italy — Pianist, composer, former Director of the Milan Conservatory and founder of the Symphonic Orchestra Verdi in Milan, Juror in international competitions, including Van Cliburn, Tchaikovsky, Leeds and Ibla Марчелло Аббадо — Мілан, Італія — Піаніст, композитор, в минулому - директор Міланської консерваторії й засновник Симфонічного оркестру Верді в Мілані, член жюри міжнародних конкурсів, зокрема, імені Вана Кліберна, імені Чайковського,  у Лідсі та Ібла
Vakhtang Jordania — Fairfax, Virginia - Chief Conductor/Artistic, Director, Russian Federal Orchestra, Moscow, and Chief Conductor/Artistic Director, Kharkov Philharmonic Orchestra, Artistic Director, Angelok1 Records Вахтанг Жорданія — Фейрфакс, штат Вірджинія - Головний диригент/Художній керівник, Оркестр Російськой федерації, Москва; Головний диригент/Художній керівник, Харківський філармонічний оркестр; Художній керівник в Енгелок1 Рекордс
Eugene Sarbu — Bucharest, Romania — Violinist, First Prize in Paganini Competition, Italy and Flesch Competition, London, Master classes in the U.S. and Europe, has own Foundation at Bucharest Academy of Music Эуген Сарбу — Бухарест, Румунія — Віолончелист, перший призер конкурсу Паганіні, Італія, й лондонського Флеш -конкурсу, майстер-класи в США і в Європі, має власний Фонд в Бухарестській музичній академії
Nikolay Stetsun — Kharkov, Ukraine — Composer in Residence and Music Director of the Kharkov Philharmonic Society, Honored Art Worker of Ukraine Микола Стецюн — Харків, Україна — Композитор і музичний директор Харківської філармонії, Заслужений діяч мистецтв України
Jonathan Sternberg — Philadelphia, Pennsylvania — Renowned conductor and leader of conducting workshops throughout Europe, former Professor of Conducting at Eastman School and Professor Emeritus at Temple University in Philadelphia Джонатан Штернберг — Філадельфія, Пенсільванія — Відомий диригент і керівник диригентських майстерень по всій Європі, екс-професор диригування в Істменській школі й заслужений професор у відставці Темпльського університету в Філадельфії
David Winkler — New York, New York — Executive Director, Chamber Players International and widely renowned Composer of works premiered by National Symphony in Washington DC, Aspen Festival Orchestra and many others Девид Вінклер — Нью Йорк, штат Нью Йорк — Віконавчий директор, Чембер Плейерз Интернешнл (Головні виконавці світу) та широко відомий композитор; твори нагороджувалися преміями National Symphony in Washington DC, Aspen Festival Orchestra та багатьма іншими
Linda Worsley — Mountain View, California - American Composer, Record Producer and Founder/Principal Artist, Ganymede Productions, Sundance for Orchestra one of two competition selected contemporary compositions Лінда Верслі — Маунтін Вью, Каліфорнія - американський композитор, продюсер  та засновник фірм запису/Principal Artist, Ganymede Productions, її Сонячний танок для оркестру - одна з двох одібраних на конкурс сучасних композицій
Judith Lang Zaimont (Not Part of Competition Jury) — Edina, Minnesota — American Composer, Professor of Music, University of Minnesota, Elegy for Strings one of two competition selected contemporary compositions Джудіт Ланг Цаймонт (не є учасницею жюри) — Едіна, Міннесота — американський композитор, професор музики, Університет штата Міннесота, її Элегія для струнного оркестру  - одна з двох одібраних на конкурс сучасних композицій
 
 
 

РОЗКЛАД КОНКУРСУ


Перший Міжнародний конкурс диригентів Жорданія відбудеться в інтервалі між неділею 9 вересня й вівторком 18 вересня  2001 року. Відбирання учасників виступів буде відбуватися за представленими: автобіографією (curriculum vitae), репертуаром та відеокасетою із записом виступу (в NTSC форматі), кошти на процес відбирання, які не повертаються, складають $50. Кінцевий термін надсилання матеріалів не пізніш за 1 липня 2001 року.

Учасников буде відбирати міжнародне жюри. 24 людини буде відібрано для змагань у першому турі.

 

Тур 1 - 24 учасникам, по 12 у кожному з двох підряд ідучих днів, буде дозволено використувати по 20 хвилин на підготовку й представити за вибором програму з належного переліку творів:

Бетховен - Симфонія No. 4
    або
Моцарт - Симфонія No. 40

Чайковський - Симфонія No. 4
    або
Брамс - Симфонія No. 4

12 участників буде відібрано у наступний тур.
 
Тур 2 - 12 учасникам, по 6 у кожному з двох підряд ідучих днів, буде дозволено використувати по 45 хвилин на підготовку й представити за вибором програму з належного переліку творів:

Р. Штраус - Дон Жуан
або
Равель - Дафніс і Хлоя
Барток - Концерт для оркестру
або
Шостакович - Симфонія No. 5

6 участників буде відібрано у наступний тур.
 
Тур 3 - 6 учасникам, по 3у кожному з двох підряд ідучих днів, буде дозволено використувати по 90 хвилин на підготовку й представити за вибором програму з належного переліку творів:

Россини - La Gazza Ladra або "Севільський цирульник"
Вебер - Увертюра до опери"Оберон" або до опери "Фрейшютц"
Стравинский - Сюита "Жар-Птица"
Оголошена сучасна композиція

3 участники буде відібрано у наступний тур.
Тур 4 - Фінальний концертний тур - 3 фіналисти репетуватимуть та диригуватимуть Харківським філармонічним оркестром в концерті, який відбудеться в залі Філармонії. Жюри вирішує, які твори будуть виконуватися в заключному концерті. Призи буде оголошено відразу ж після концерту.

Відбуватимуться відео- та аудіозапис заключного концерту. Копії цих записів будуть вручені трьом фіналістам.

Наступного дня після заключного концерту відбуватиметься денна екскурсія по області для учасників та членів жюри, яка завершиться вечірнім гала-банкетом й церемонією вручення призів.

   

 

ПРИЗИ

$2000
Повний концерт з Харківським філармонічним оркестром в музичних сезонах 2002-2003. Живий звук, аудіо- й відеозапис концерту.

$1500
Повний концерт з Харківським філармонічним оркестром в музичних сезонах 2002-2003. Живий звук, аудіо- й відеозапис концерту.

$1000
Повний концерт з Харківським філармонічним оркестром в музичних сезонах 2002-2003. Живий звук, аудіо- й відеозапис концерту.

   
За матеріалами сайту Jeffrey James Arts Consulting
з дозволу Джеффрі Джеймса
 
До початку
Rambler's Top100
Home Запрошуємо до Харкова | Мiська влада | Подорож по Харкову | Що,Де,Коли
Загальна iнформацiя | Харкiвський регiон | Подорож по сайту | Iнтернет

Украинская баннерная сеть

META - українська пошукова система TopList Rambler's Top100

Використовувати тексти та зображення дозволяється тiльки iз посиланням на сайт