Музей міліції


     
Треба сказати, що музей міліції  в Харкові існував давно. Подібних музеїв в колишньому СРСР було всього декілька, і наш музей викликав заздрощі в міліцейських чинів із інших міст. І Харкову навіть намагались наслідувати. Та під час розподілу, перерозподілу та викорінювання всього радянського про нього забули.
    
Проте є в Харкові люди, які розуміють, що історія, як би її не перекроювати й не перемальовувати, залишається історією. Це пам'ять і досвід поколінь, без усвідомлення яких нічого не зробиться ні сьогодні, а ні в майбутньому.
 

Харків. Музей міліції у славнозвісному Будинку Алчевських

   
 
  Безпосередньо по ініціативі й при постійній увазі начальника обласного УВС Віталія Музики   вирішено було музей відновити, більш того, створити на його базі меморіальний комплекс, який включив до себе й пам'ятник співробітникам міліції, що загинули  в мирний час на бойовому посту від рук злочинців. Цей пам'ятник був поставлений  в 1995 році й гармонійно вписався в архітектурний ансамбль будинку Алчевьских,  часовні й сквера, що по вулиці Раднаркомівській. Якось сама собою прийшла традиція:  саме тут відзначаєт свої свята харківська міліція, а молоді співробітники управління внутрішніх справ приймають присягу.

Пам'ятник загиблим у боротьбі з злочинністю біля Музею міліції

   
   
  Та це ще не все. Дійсно добре  не може залишитися непомітним. І ось вже харківський меморіал міліції, единий в Україні, занесено до "протоколу" візитів високих офіційних гостей, які, під час перебування в Харкові, змінюють сплановану раніше програму, щоб відвідати меморіал й покласти до пам'ятника квіти. Прикладом цього є візит Президента України в Харків восени 1997 року.  
   

Відвідування музею міліції Президентом України

   
 
  Кожному, хто відвідає музей, дуже цікавими покажуться  і фальшива валюта, й підроблені документи - "шедеври", виготовлені "художниками" злочинного світу, й саморобна зброя, вилучена  у бандитів, й парадна каска англійського полісмена - подарунок британських колег харківському музею міліції. Але саме велике враження, яке виноситься звідсіль - це почуття єдності минуого, сучасного й майбутнього: в музеї не розподіляють історію на царську, радянську та самостійну. Запропоновані експонати розповідають про становлення служби правопорядку в Харкові з моменту його заснування.
 
 
   
   
  Місто росло. Його вигідне розташування  й бурхливий розвиток привертали завжди увагу не тільки купців та підприємців, заводчиків та фабрикантів, комерсантів та бізнесменів, артистів та вчених. Представники злочинного світу також не обходили його увагою. І з ними доводилось боротися. А боротьбу з кримінальними талантами в Харкові  досить успішно вели й передавали на протязи всього часу естафету - воєводи й городничі, пристави й околодочні, поліцейські агенти й городові, потім пролетарські міліцейські дружини й, нарешті, теперешні співробітники МВС, що мають високу професійну підготовку.  
   

 

   
   
  Та щоб в цьому переконатися, навіть в стократ довшої  розповіді про музей не достатньо - там треба побувати.  
   
 
За мотивами статті В.Булата
(газета СОБЫТИЕ за 21-27 листопада 1997 року)
Rambler's Top100
Home Запрошуємо до Харкова | Мiська влада | Подорож по Харкову | Що,Де,Коли
Загальна iнформацiя | Харкiвський регiон | Подорож по сайту | Iнтернет

Украинская баннерная сеть

META - українська пошукова система TopList Rambler's Top100

Використовувати тексти та зображення дозволяється тiльки iз посиланням на сайт