голова

Англійська версія

Російська версія

     
 

Харківському технологічному інституту прийдеться ще довго розширятися й розвиватися, і життя його буде рахуватися не десятиріччями, а століттями...

 
 

В.Л.Кирпичов           1895

 
         
 

А це веселий студентський народ республіки ПОЛІТЕХ

 
     
 

Емблема НТУ 'ХПІ'

Додаткова інформація

Ректор ХПІ

Слово ректору

Ректор ХПІ

Далі >

   

 

Що таке НТУ "ХПІ"?  
Викладачі - гордість ХПІ
Випускники- слава ХПІ  
   

Начало

ЩО ТАКЕ НТУ "ХПІ"?

Головний ідеолог політехнічної освіти в Росії В.Л.Кирпичов
     
Комплекс ХПІ. Електрокорпус
     
 

Національний технічний університет "ХПІ" - це найвидатніший ВУЗ Харкова і України. То ціла науково-технологічна республіка, яку харків'яни ласкаво звуть ПОЛІТЕХ, тому що зараз під його егідою, крім 16 факультетів, які самі варті називатися окремими ВУЗами, зібрані також Інститут іоносфери, Інститут танкових військ і Науково-дослідний та проектно-технологічний інститут (НДПКІ) "БЛИСКАВКА"   ("МОЛНИЯ").   

 
Комплекс ХПІ. Головна алея
           
Комплекс ХПІ. Інтер'єр ректорського корпусу

ХПІ - це крок на шляху здійснення мрії його засновника, професора механіки Віктора Львовича Кирпичова, про  "ідеальний тип інженерної професії", який би поєднував в собі талант вченого, практика і художника. Стверджуючи, що техніка "є просторе поле для гуманної й просвітянської діяльності", він прозорливо відводив особливе місце технологічній підготовці, тому що "зі зростанням населення тільки технологія в змозі надати людям засоби  життя, а тому, чим далі, тим більше вона буде пов'язана зі всим, що діється в людському суспільстві". 

Комплекс ХПІ. Головний аудіторний корпус
     
Комплекс ХПІ. Меморіальна дошка:А.Г.Івченко - генеральний конструктор авіадвигунів

ХПІ - це могутня течія наукової й технічної думки. Це відкриття в найширшому діапазоні фізичних досліджень і унікальні технології в хімії, машинобудуванні. Це створення, розвиток й захист найпотужніших енергосистем. Це космічне матеріаловедення і будівництво космодрому Байконур.

Комплекс ХПІ. Меморіальна дошка: Н.Д.Пільчиков - видатний фізик
     
 
Комплекс ХПІ. Меморіальна дошка: Філіпов А.В. - академік АН УРСР
 

ХПІ - це естафета розуму від покоління до покоління. Це наукові школи і династії. Це творчість в педагогічному процесі: достатньо згадати академіка М.М.Бекетова - фундатора фізичної хімії, як того, хто перший в Європі ввів систематичне читання курсу фізичної хімії в харківських вузах; видатного математика В.А.Стєклова, котрий був новатором у двох аспектах: ввів викладання механіки на основі векторної алгебри й векторного аналізу й першим запропонував таку форму праці зі студентами як практичні заняття;професора М.І.Корсунського, автора підручника "Атомне ядро", який неодноразово видавався (в тому числі й за кордоном) .

 
 
Комплекс ХПІ. Меморіальна дошка: Л.М.Мацієвич - видатний авіатор і конструктор підводних човнів та літаків
       
Комплекс ХПІ. Меморіальна дошка: випускник ХПІ Г.М.Хоткевич -видатний письменник, музикант і етнограф
  

 

Комплекс ХПІ. Заводський корпус
 

ХПІ - це міст між народами і країнами. Це будівництво і введення в дію металургійного комбінату в Бхілаї (Індія). Це 6500 іноземних громадян із 73 держав світу, які закінчили підготовчий факультет ХПІ за 27 років його існування. Це наукові контакти з європейською та американською фізичними школами. В 1999-2000 рр. Національний технічний університет "ХПІ" має співробітництво за умовами безпосередніх договорів з 26 вузами світу. Ефективно сприяє інтеграції ХПІ в європейське та світове товариство елітарних вузів діяльність структур з іноземною участю - Українсько-американського і Українсько-французького центрів. В ці роки  активно провадилася праця над двома проектами ТЕМПУС, одним проектом ТАСІС, чотирма проектами ІНТАС, чотирма проектами ІНКО-КОПЕРНІКУС, одним проектом НАТО, трьома проектами фонду "ВІДРОДЖЕННЯ", одним проектом Агенції з міжнародного розвитку США.

 
Комплекс ХПІ. Головний аудіторний корпус
  

 

Комплекс ХПІ. Параболічна антена Інституту іоносфери
         
В музеї ХПІ
 

ХПІ - це минуле, сьогоденне й майбутнє

 
 

вищої школи в Україні.

 
Нездоланний магніт творчості...
     

До початку

преподаватели
 
Видатний фізик Микола Дмитрович Пільчиков

  ВИКЛАДАЧІ - ГОРДІСТЬ ХПІ

Пам'ятна медаль на честь 25-річчя ХТІ. 1910 рік
 
Академік АН СРСР В.А.Стєклов
Голова харківської термохімічної школи Олександр Миколайович Щукарев
     
 

Засновник ХПІ В.Л.Кирпичов був одержимий надзавданням: кожний випускник повинен бути особистістю творчою, умілою, неординарною. Турбота про створення необхідної для цього атмосфери, про недопущення схоластики, про підтримку духу професіоналізму, культури взаємвідносин педагогів зі студентами, раціональний вибір курсів для викладання поряд зі створенням найсучаснішої учбово-експериментальної бази - ось що складає основу стійких кирпичовських традицій вузу. На другому поверсі ректорського корпусу ХПІ вас зустрічає проникливий погляд Франсуа Марі Аруе, більш відомого під ім'ям Вольтера. Пам'ятаєте його крилатий вислів: "Кожний повинен вирощувати свій сад"? Саме цим займались і займаються викладачі ХПІ - вирощуванням Саду Розуму.

 
   
Академік АН УРСР Кирило Дмитрович Синельников
Лауреат Ленінської премії Борис Никанорович Тютюнников
Академік АН СРСР Іван Васильович Обреїмов
Академік АН УРСР Наум Илліч Ахієзер
 
Академік АН УРСР Антон Карлович Вальтер
Академік АН СРСР, лауреат Нобелевської Премії Лев Давидович Ландау
Академік АН УРСР Георгій Федорович Проскура
Лауреат Державної премії СРСР, проф.Лев Самойлович Палатник
         

 

  
До початку  
   
 
    выпускники  
 
Гуревич Михайло Йосипович
 

  ВИПУСКНИКИ - СЛАВА ХПІ

Пам'ятний знак на честь 25-річчя ХТІ. 1910 рік

 
Ткач Григорій Анатолійович
     
Трашутін Іван Якович
 
Григоренко Михайло Георгійович
   
 

Славу Харківського політехнічного складають його випускники. Традиційно глибока фундаментальна освіта, одержана в ХПІ, дозволила багатьом з них стати відомими вченими, конструкторами, талановитими організаторами виробництва й науки. Десятки стали членами-кореспондентами, дійсними членами Академії наук СРСР і Національної академії наук України, сотні - лауреатами Ленінської і Державної премій, тисячі з них нагороджено орденами та медалями. Імена випускників ХПІ увічнені в назвах географічних та космічних об'єктів, їхніми іменами позначені відкриті закони й виведені формули, створені прилади й пристрої. Мемориальні дошки, що увінчують стіни інститутських корпусів, нагадують про прекрасні приклади найбільш заслужених його вихованців, про високу гідність творчої праці інженера. А чи багато хто знає, як буквально перекладається слово "інженер" українською мовою? Воно означає "талант". Тут ви бачите деяких найвидатніших випускників, котрі якомога точно відповідають званню інженера у цьому високому розумінні.

 
   
Голдін Микола Васильович
 
Мацевитий Юрій Михайлович
Івченко Олександр Георгійович
    
 
Таран Віталій Іванович
 
Папіров Ігор Ісакович
 
Міхєєв Володимир Андрійович
 
Бусяк Юрій Митрофанович
Академік АН СРСР та АН УРСР Илля Михайлович Ліфшиц
             
 
До початку
   
Rambler's Top100
Home Запрошуємо до Харкова | Мiська влада | Подорож по Харкову | Що,Де,Коли
Загальна iнформацiя | Харкiвський регiон | Подорож по сайту | Iнтернет

Украинская баннерная сеть

META - українська пошукова система TopList Rambler's Top100

Використовувати тексти та зображення дозволяється тiльки iз посиланням на сайт