Ахієзер Наум Ілліч

  (1901-1980)

 
Ахієзер Наум Ілліч
   

Н.І.Ахієзеру належать видатні заслуги в створенні харківської математичної школи. Блискучий математик, спеціаліст в галузі конструктивної теорії функцій, успіхи якого були відзначені званням члена-кореспондента АН УРСР і премією імені Чебишева АН СРСР, Н.І. володів широким кругозором, невтомно формував математичні колективи в ХПІ і в Харківському державному університеті. Більше того, він далекоглядно здійснював неодноразові новаторські кроки по вихованню нового покоління математиків (організація відомої 27-ої математичної школи, Заочної юнацької математичної школи при ХДУ).

      
     
 

Талант педагога й лекторська майстерність здобули йому славу в харківських вузах. В ХПІ Н.І. Ахієзер працював завідуючим кафедрою теоретичної й математичної фізики (1941-1943), а пізніше організував кафедру прикладної математики й керував нею з 1947 по 1955 роки. З 1956 року й до кінця життя Н.І. працював у Харківському державному університеті. Він підготував і опублікував понад 150 наукових робіт, в тому числі 10 монографій, 9 з яких переведено й надруковано в багатьох країнах світу.

 
 

В вересні 2001 року в Харківському національному університеті ім.В.Н.Каразіна та в Фізико-технічному інституті низьких температур ім.Б.І.Вєркіна відбулася міжнародна наукова конференція, присвячена сторіччю з дня народження цього видатного математика, під назвою "Теорія функцій і математична фізика" (International Akhiezer Centenary Conference "Function Theory and Mathematical Physics" ).

   
Rambler's Top100
Home Запрошуємо до Харкова | Мiська влада | Подорож по Харкову | Що,Де,Коли
Загальна iнформацiя | Харкiвський регiон | Подорож по сайту | Iнтернет

Украинская баннерная сеть

META - українська пошукова система TopList Rambler's Top100

Використовувати тексти та зображення дозволяється тiльки iз посиланням на сайт