Ландау Лев Давидович

  (1908-1968)

 
Ландау  Лев Давидович
   

Один з найяскравіших представників теоретичної фізики, академік АН СРСР Л.Д.Ландау мав величезний вплив на формування й утвердження її стилю. Він увійшов в історію як видатний вчений, талановитий педагог, вихователь теоретиків, до того ж не тільки як автор оригінальної системи їх ефективної підготовки, але й як створювач крупної, авторитетної теоретичної школи із власним стилем, почерком, традиціями. Недивно, що на честь визнання заслуг Львові Давидовичу було присуджено Нобелевську премію.

Разом з І.В.Обреїмовим, А.К.Вальтером та іншими фізиками Українського фізико-технічного інституту Ландау був ініціатором організації фізико-технічного факультету в ХПІ напочатку 30-х років.

 

     
  
 

В цей період Л.Д.Ландау читав курс теоретичної фізики, очолив однойменну кафедру інституту. Демократизм взаємовідносин у сполученні з безкомпромісною вимогливістю, доступність для зацікавлених в знанні, відсутність амбітності, пихатості,  розвинене почутття гумору зробили Ландау куміром студентів, проте, з іншого боку, його виступи проти рутинерів, фетишизації встановлених канонів в науковій діяльності насторожували упереджених колег. За наклепом недоброхотів він навіть був безпідставно заарештований, але, завдяки заступництву колег із УФТІ та втручанню П.Л.Капіци, все скінчилося благополучно.

 
   
Rambler's Top100
Home Запрошуємо до Харкова | Мiська влада | Подорож по Харкову | Що,Де,Коли
Загальна iнформацiя | Харкiвський регiон | Подорож по сайту | Iнтернет

Украинская баннерная сеть

META - українська пошукова система TopList Rambler's Top100

Використовувати тексти та зображення дозволяється тiльки iз посиланням на сайт