Говорить ректор НТУ “ХПІ” академік Л.Л.Товажнянський

 

Політехнічний університет підключився до здійснення проекту “Харків – генератор ідей”, тому що підтримувати цей проект повинен кожний, хто причетний сьогодні до виробництва, до науки, до освіти, до культури, до спорту. Через це ми зможемо вийти на найсучасніший рівень, не тільки удаючи з себе територію в Європі, а й підтверджуючи статус достойного партнера у господарчому, інтелектуальному й культурному житті європейської та світової спільноти.

Кілька років тому делегація із США, котру очолював Дженкінс, (до неї увійшли бізнесмени, політики, конгресмени) познайомилася з роботою нашого університету “ХПІ” і відзначила, що освіта й виховання наших студентів, рівень їхніх знань заслуговують сьогодні на світове визнання. Було сказано: Україна має майбутнє, оскільки має таку молодь. Харків сьогодення – це гідний партнер у багатьох галузях виробництва, науки й культури, це партнер світового рівня, який спілкується з Європою як рівний. Це може й   певною мірою перебільшення, але мені здається, що в якийсь час весь Радянський Союз мав візитну картку, де було вказано: Москва, Ленінград і Харків. І де б ти не рекомендувався: “З Харкова”, за цим словом відразу ж мали на увазі понад 25 вищих учбових закладів, 190 тисяч студентів, понад 350 найкрупніших промислових підприємств, які відомі на весь світ.

Зараз кожний вищий учбовий заклад, кожне промислове підприємство, кожна організація повинні мати можливість вступити в діалог із світовими системами освіти, науки, культури, спорту, виробництва; шлях розвитку будь-якої організації, її стратегія, її тактика, зміст діяльності не можуть бути відірваними від світового прямування у відповідній галузі. Спілкування із відповідними партнерами харківських вузів, промислових підприємств, культурних організацій, які займаються мистецтвом, освітою,  –  найважливіший засіб їхнього подальшого розвитку. А проект “Харків – генератор ідей” може стати діючим засобом спілкування та взаємного збагачування не тільки структур нашого міста, але й всього цивілізованого світу.

10 років незалежності прожито Україною в нелегких умовах, проте, на мій погляд, багато труднощів ми вже долаємо, і наука, освіта, культура й промисловість в Харкові вже набули “градієнта росту”. Тобто саме Харків і харківська могутність в цьому плані здатні сьогодні стати серйозною опорою для України: по-перше, “для неї самої”; по-друге, через Харків Україна може здобути світове визнання.

Ми воліємо одним стрибком перескочити прірву, котру люди інших країн долали поступово, будуючи протягом століть міст до риночної економіки, розвиваючи державу, піднімаючи культуру. Ми ж робимо це значно швидше, і недарма сьогодні ані економісти, ані політики не можуть надати чітких рекомендацій, як бути; не можуть цього зробити і відомі вчені. І філософи, і історики, і економісти – всі в розгубленості, оскільки ми минаємо перехідну добу, на яку не видано стільки часу, скільки мала будь-яка держава в Європі. Ось хоча б узяти приклад відродження Харкова післе Великої Вітчизняної війни. Важко уявити, що тільки трохи завбільш 50 років тому майже нічого з того, що давно є звичним для нас з вами, не було: все було знищено, зруйновано, жодної цілої будови; бібліотеки були спалені, тощо. І ми все змогли відновити, відродити за 56 років після війни. Тому, на мою думку, мине час – й світова спільнота оцінить наші зусилля, котрі ми робимо  сьогодні в напрямку прискореного розвитку.

Ми –   робітники Національного політехнічного університету “ХПІ” – буваємо в багатьох країнах, маємо 26 чи 28 договорів з провідними університетами світу. І відвідуючи ці університети, ми спостерігаємо, що таких запитань, як “а де це – Харків?”, “а де це – Україна?”, “а що це таке – політехнічний університет?” там стає все менше. Тому що всі ці 10 років ми намагались пробитися на світовий ринок в освіті, в науці, в укладанні договорів, в підтримуванні активних зв'язків, в залученні сюди професорів, і, на мій погляд, саме вищі учбові заклади зобов'язані йти попереду в справі утверждення образу Харкова - генератора ідей.

 

РЕЗЮМЕ

Харків як найкрупніший промисловий, науковий, освітній і культурний центр Східної України, солідний і достойний партнер у багатьох галузях господарчої, інтелектуальної та творчої діяльності, має всі підстави намагатися говорити з Європою як рівний. Проект “Харків – генератор ідей” – цікавий, своєчасний, перспективний і, головне, реальний. Він під силу ведучим харківським підприємствам, науково-дослідним і вузівським структурам, харківським закладам культури й спорту. Національний політехнічний університет “Харківський політехнічний інститут” – один із найкрупніших в галузі світової освіти вищий учбовий заклад  –   підтримує цей проект.

Rambler's Top100
Home Запрошуємо до Харкова | Мiська влада | Подорож по Харкову | Що,Де,Коли
Загальна iнформацiя | Харкiвський регiон | Подорож по сайту | Iнтернет

Украинская баннерная сеть

META - українська пошукова система TopList Rambler's Top100

Використовувати тексти та зображення дозволяється тiльки iз посиланням на сайт