Стєклов Володимир Андрійович

   (1863-1926)

Стєклов Володимир Андрійович
   

Академік АН СРСР. Фундатор Математичного інституту Академії наук СРСР (нині - Математичний інститут Російської Академії наук ім. В.А.Стєклова). Видатний математик і механік.

Викладав механіку в Харківському Технологічному інституті з 1893 по 1906 рр. В харківський період виявилась надзвичайна педагогічна майстерність В.А.Стєклова. Зберігся його літографований курс лекцій "Теоретична механіка", в якому, окрім прекрасного викладу відомостей з механіки, переказувались деякі додаткові розділи з математики, що не входили у прийняті тоді програми, проте необхідні для глибокого вивчання механічних процесів, - елементи векторної алгебри й векторного аналізу, знання з криволінійних інтегралів, тощо.  

   
 

Виклад механіки на основі векторної алгебри й векторного аналізу було новаторським явищем в той час.  За пропозицією В.А. замість так званих "репетицій" - проміжних іспитів - в ХТІ були введені практичні заняття (вперше в Росії!), на яких вирішувались завдання, що повинні були сприяти розвитку цікавості до предмету, який вивчається. На заняттях надавались додаткові роз'яснення найважчих місць з курсу. Такі практичні заняття збереглися й до цієї пори, і їхня користь добре відома.

 

 

 
Rambler's Top100
Home Запрошуємо до Харкова | Мiська влада | Подорож по Харкову | Що,Де,Коли
Загальна iнформацiя | Харкiвський регiон | Подорож по сайту | Iнтернет

Украинская баннерная сеть

META - українська пошукова система TopList Rambler's Top100

Використовувати тексти та зображення дозволяється тiльки iз посиланням на сайт