Біографія

 
Фотоальбом

Публікації

   

Фотоальбом

    

Ювілейна Анкета

    
Прізвище, ім'я, по батькові: Марченко Володимир Олександрович
  
Посада і місце роботы, служби: Головний науковий співробітник Математичного відділення Фізико-технічного інституту низьких температур НАН України
 
Дата й місце народження: 7 липня 1922 року, м.Харків
 
Національність: Росіянин
 
Освіта: Вища, закінчив Харківський державний університет в 1945 р.
   
Вчений ступінь, вчене звання, спеціальне звання: Доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України, академік РАН, Почесний доктор (Honoris Causa) Сорбонни - паризького університету, член Норвезького королевського товариства наук і літератури 
 
Нагороди: Лауреат Ленінської премії (1962 р.), Лауреат Державної премії України з науки і техніки (1989 р.), Заслужений діяч науки і техніки України (1992 р.), два ордена Трудового Червоного Прапора (1967 і 1972 рр.)
  
Загальний стаж роботи: 61 рік
 
Стаж роботи у ФТІНТ НАН України: 41 рік
  
Робота: В.О.Марченко - видатний український математик, роботи якого в галузі математичної фізики, математичного аналізу, теорії диференційних рівнянь здобули йому широке визнання серед спеціалістів всього світу.

Він - автор понад 100 наукових робіт, серед яких - 7 монографій. У 1951 р. він захистив докторську дисертацію, а в 1952 - вже став професором Харківського університету.

В 1961 р. В.О.Марченко переходить в щойно створений Фізико-технічний інститут низьких температур, де бере активну участь в організації Математичного відділення, в якому запроваджувалося широке коло фундаментальних та прикладних досліджень.

Паралельно він продовжував, аж до 1966 р., педагогічну діяльність в університеті, яку розпочав з 1945 р. Численні покоління студентів можуть похвастати, що слухали глибокі та цікаві лекції "самого" Марченка.

В університеті і в інституті В.О.Марченко виховав понад два десятки кандидатів і докторів наук.

Виступи його на численних наукових конференціях у багатьох країнах світу завжди викликали величезний інтерес учасників і утверджували авторітет української науки.

В.О.Марченко завжди займав активну позицію у вирішуванні соціальних і громадських питань. Інтенсивно займався проблемами шкільної освіти, довгі роки був Президентом Харківського математичного товариства, редактором і членом редколегій багатьох вітчизняних та зарубіжних математичних журналів, його багато разів обирали народним депутатом різних рівнів. Й до цього часу він бере участь у прогнозуванні і формуванні перспектив Харкова як інтелектуального центру.

  
Адреса: 61022, и.Харків, пр.Правди, 7, кв.212
  
Телефон: 43-21-06
  
7 липня 2002 року
    
Rambler's Top100
Home Запрошуємо до Харкова | Мiська влада | Подорож по Харкову | Що,Де,Коли
Загальна iнформацiя | Харкiвський регiон | Подорож по сайту | Iнтернет

Украинская баннерная сеть

META - українська пошукова система TopList Rambler's Top100

Використовувати тексти та зображення дозволяється тiльки iз посиланням на сайт