Третя композиція

  
Фігури третьої композиції
 

Студент

Матрос

Робочий з гвинтівкою
Червоноармієць

 

 

 

 

 

 

 

Частина третьої композиції з тильного боку монумента
 

Подовження третьої композиції на правому боці монумента

  
  
Особисті враження від пережитого (М.Г.Манізеру було 14 років, коли відбулись події 1905 року, і 26, - коли здійснилась   Жовтнева революція), досвід роботи над образами революціонерів допомогли скульптору в створенні наступної композиційної групи. Майже горельєфом читаються здалеку фігури робітника зі схиленим прапором та студента, які символізують першу російську революцію. Фігура студента сповнена революційного пориву. Характеру молодого борця відповідає енергійне, сильне, хоча і дещо узагальнене ліплення.
  
Детально і ретельно пророблена скульптура старого робітника, який піднімає прапор з надламаним древком, щоб зберегти й передати його молодим борцям, які вступають на революційний шлях.Скульптура пластично виразна, поза і жест красномовні: віриш, що проб'є час, і робітник, підвівшись  на весь зріст, піде на штурм твердинь царизму.
  
Композиційно завершує єдине рішення тильного боку пам'ятника і водночас відкриває наступну, заключну групу, статуя робітника з гвинтівкою - образ знайомий, який вже неодноразово зустричався в мистецтві та літературі того часу (досить згадати погодинську "людину з рушницею"). Робітник сповнений рішучості відстояти завоювання революції: він стоїть упевненно на землі, господарем якої став.
  
І переконлива постава робітника, і радісний порив матроса, що стоїть поруч, і спокійна впевненість червоноармійця символізують фінал багатовікової боротьби народу за своє визволення.
Rambler's Top100
Home Запрошуємо до Харкова | Мiська влада | Подорож по Харкову | Що,Де,Коли
Загальна iнформацiя | Харкiвський регiон | Подорож по сайту | Iнтернет

Украинская баннерная сеть

META - українська пошукова система TopList Rambler's Top100

Використовувати тексти та зображення дозволяється тiльки iз посиланням на сайт